Sabina - Vědomý dotek

28.06.2024

Velice jednoduše dotýkání s vědomím toho, co dělám. Tento velice výživný typ doteku spojuje s emocemi, vyjadřuje náklonnost a přijetí, poskytuje vznešené potěšení, péči, pohodlí a podporu. Je spojen s posvátnou erotikou, Pomáhá nám vystoupit z našeho běžného stavu vědomí, čímž přivede uvědomění k erotické energii, kterou v těle probudí, a my tak padneme do hluboké extatické relaxace. Vědomý dotek a emocionální intimita jsou nejlepší způsoby, jak uspokojit tzv. SKIN HUNGER.

HLADOVÁ KŮŽE

Kůže jako největší orgán těla, je jako stvořena pro dotyk. Tento předpoklad podporuje myšlenku, že člověk potřebuje sociální kontakt a dlouhodobě si nevystačí sám.
Přirozené dotyky v blízkých a intimních vztazích v určitém ohledu připomínají našemu tělu vzpomínky na naše primární pečující osoby v dětství. Nedostatek takových doteků není jen pocit, ale skutečný neurologický problém, který si mnohdy neumíme pojmenovat. Dotek a intimita jsou skutečné lidské potřeby. Výzkumy ukazují, že dlouhodobá absence doteků (Skin Hunger) negativně ovlivňuje duševní i fyzické zdraví.

VĚDOMÉ PŘIJÍMÁNÍ

Síla vědomého doteku je bezprostředně vázána na vědomé přijímání doteku. Masáž nám poskytuje bezpodmínečnou pozitivní pozornost druhé osoby. Na rozdíl od jiných doteků nevyžaduje opětování a jejím cílem je blaho přijímajícího, nikoli uspokojení dávajícího. Díky soustředěné a pečující pozornosti v přijímajícím prostředí umožňuje vědomý dotek a vědomé přijímání rozkódování komplexních emocí. Potlačené pocity se dostávají na povrch společně s odplouvajícím strachem.

TANTRICKÁ MASÁŽ

Tantrická masáž, rituál či ceremoniál má moc tento dotykový nedostatek dočasně (v některých případech i dlouhodobě) doplnit. Podporuje pocit bezpodmínečného přijetí, bezpečí, jistoty a mateřské péče. Sytí naše buňky oxytocinem a přináší tělu neopakovatelný pocit radosti. 
Během tantrické masáže dochází k výměně energií také na duchovně milenecké úrovni, přestože se nejedná o erotiku. Proto se nemusíte cítit nepatřičně, pokud se odevzdáte do rukou tantrického průvodce. Tantrická masáž vás zve k hlubokému spojení s vaší vnitřní podstatou a umožňuje vám prožívat každý dotek jako jemný a láskyplný akt péče.

Tantra, s kořeny ve starověké Indii, se vyvinula jako duchovní cesta vedoucí k osvícení skrze posvátné rituály a praktiky. Tantrická masáž čerpá z těchto starodávných tradic a přináší nejen fyzické, ale i mentální benefity.

Zdravotní benefity tantrických masáží jsou rozsáhlé. Pomáhají snižovat stres a úzkost, podporují uvolňování endorfinů a celkově tak zlepšuje náladu. Pravidelné tantrické masáže mohou také posílit imunitní systém, pomoci při odbourávání toxinů a podpořit lepší spánek. V neposlední řadě lze díky tantře zlepšovat své sexuální zdraví a uvědomit si vlastní směr a hranice sexuality.

Na mentální úrovni tantrická masáž přispívá k hlubšímu sebepoznání a emoční stabilitě. Pomáhá uvolnit potlačené emoce, zvyšuje pocit sebevědomí a podporuje pozitivní pohled na život. Rovněž harmonizuje čakrový systém, což vede k lepšímu energetickému toku v těle a pocitu vnitřního klidu. Tento harmonizující účinek na čakry může vést k vyššímu stupni duchovního uvědomění a propojení s vlastním vnitřním já.

Tantrická masáž je tedy mnohem více než jen fyzický dotek; je to cesta k celkové harmonii těla a mysli, poskytující hluboké uzdravení a pocit jednoty.

 Napsala masérka Sabina